Sedem dôvodov, prečo sa vyhnúť hiphopu

Autor: Zdenko Fajčák | 22.11.2019 o 8:52 | (upravené 22.11.2019 o 13:29) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  2135x

Dnešný hiphop má s punkom zopár spoločných znakov, napr. energiu či obľubu u mladšej generácie. Ale taká revolta mu chýba. 

Prečo by sa mladí ľudia, ktorí ho počúvajú, búrili proti politicko - spoločenskému zriadeniu, ktorí predstavujú ich rodičia, ak s nimi budú bývať ešte v tridsiatke?

Ďalšou spoločnou črtou je fakt, že hiphop skôr či neskôr zanikne. Nebude to hneď, bude zomierať dlhšie než Sid Vicious, A ako každé impérium, tak i to hiphopové sa rozpadne kvôli ľuďom, ktorí sú vtedy na jeho scéne.

Ako som uviedol v predchádzajúcom blogu, mám rád hiphop. Nie je to zlá hudba. Toto je však sedem domácich kobyliek, ktoré zničia pole slovenského rapu, sedem otrasných pesničiek, ktoré mu kopú hrob.  

 

Prvotriedna blbosť Straight outta Ružinov. Idan, interpret bez nulovej sebareflexie dobre vedel, prečo vypol možnosť lajk/dislajk - palce dole by nezastavila ani explózia planéty. Po vypočutí tohto „bangru“ máte chuť sa už nezobudiť. Hej Siri, zmaž tú hovadinu z histórie ľudstva!

Edit: Videoklip bol po zverejnený tohto blogu odstránený samotným interpretom. To však nič nemení na fakte, že si nemôžete vychutnať jeho ďalšiu mindfuck tvorbu na jeho kanáli: http://bit.ly/2OwuXeu

 

Ukradnutý song. Ukradnuté lyrics. Ukradnuté štetky. Ako hovorí jeden z komentárov: Toto je paródia na československú scénu. Pesnička je síce staršieho dáta, veď Majk Spirit a Otis sú dnes už chodiace, žijúce memečka, no ak máte opicu, pustite si tento song. Zaručene sa vytykujete a hneď vám bude lepšie.

 

Kde je zlá hudba, tam Majk Spirit nesmie chýbať. Táto pesnička má pekný videoklip a skvelý beat, no je exemplárnym príkladom tisíckrát omieľaného hiphopového klišé Ja som najlepší, ja som makal, nikto na mňa nemá, blá blá blá. Hej, vieme, že nikto nemá toľko odznakov, aby mohol trénovať Pekémonov ako ste vy, ale.. Nobody fucking cares! I výlučok môjho slimáka Šneka má väčšiu výpovednú hodnotu než tento text. Povedané slovami Separa z r. 2013: Rýmy za 5 korún nevyvážia chutné handry. Chápem, že je fajn motivovať mladých ľudí, ale v kuse im trepať do hlavy svoje ego kydy... Musí jebať chalani, musí jebať. A navyše - nie je nič smutnejšie ako copíky u tridsaťpäťročných raperov.

 

Zayo je člen formácie Hahacrew, ktorá je mojou srdcovou guilty pleasure. Dalybovu hudbu mám rád, bol som na pár ich koncertoch, ale potom som na ich live vystúpenia zanevrel. Tento hudobný klenot je holokaust vašich mozgových buniek. Zayo vyzerá, akoby na raňajky jedol vyprážaný xanax. Pri lyrickej perle Raz som sem, raz som tam váš pud sebazáchovy zmizne ako Poľsko v tridsiatom deviatom.

 

Tuná si nejaký šialenec pomyslel, že spraviť dvojminútovú pesničku o návšteve štetky je skvelý nápad. Nie je to síce hiphop, ale RnB, no táto skutočnosť má nulový vplyv na to, že spievať o sprchovaní pred zaplateným sexom je neopísateľná hrôza. A to som si myslel, že neexistuje nič horšie než standup Kristíny Farkašovej. This is why aliens don´t talk to us.

 

Suvereno je hudobník, ktorý predtým, než pomenoval svoj kanál Horovo oko, spieval refrény typu Palcuj riť. Palcuj riť. Palcuj riť. Vypalcuj mi moju riť. Jeho súčasná tvorba je zhrnutie všetkých otrepaných motivačných citátov. Po svete behajú milíony vyhorených duší a pre šarlatánskych motivátorov predstavujú zlatú baňu: Kúpte si môj kurz a vyhráte Tour de France! V živote to tak nechodí. Je super dávať ľuďom pozitívnu energiu, ale keď ju do nich silou mocou tlačíte, meníte sa na šmejdov, ktorí nahrnú dôchodcov do sály a pustia ich až keď si kúpia hrniec za tisíc eur. Ak by som prednášal o Dejináh gýču, tento hudobný počin by som púšťal svojim študentom na začiatku každej hodiny. How dare you!

 

Myslel som si, že nik nemôže mať horšiu angličtinu než Gizka Óňová (Wi ár ól d párt of gadz grejt femily), no mýlil som sa. Radšej by som sa nakazil africkým morom prasiat než šiel na koncert, kde by toto odznelo. Alessina angličtina mi trhá srdce ako Shang Tsung v Mortal Kombat. Kde bol Gondor, keď nahrávala túto pesničku?

Samozrejme existujú interpreti, ktorých nikto neberie vážne. Pôvodne som zamýšľal prihodiť ako bonus dnes už legendárneho, tekovského Laca Majstra slova, no kráľom celej scény je nespochybniteľne Roko.

Človek je rád, že Superstar objavila človeka ako on. Kápo zdissoval celú scénu a odvtedy mi nik nesiaha ani po členky, Košický div sveta chŕli slová ako Geitlingov guľomet. Slohy ako Možem jebať celú Hahacrew. Odkazuje vám Roko fack jú! či Lebo Pil C je teraz fejdid. Šak ja ho ani vlastne nepoznám. A na telefone nemáš kredit sú naprosto geniálne. Nečudo, že jeho disky rozbijú každému pysky. Roko je scéna. Roko je Ódin slovenského rapu. Ak ste na neho zabudli, rád vám ho pripomeniem. Thank me later.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vážny spôsobil, že vyhrali tí, ktorí parazitujú na nákupoch (rozhovor)

S expertmi Slovensko.Digital o verejnom obstarávaní.

Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny

Dekan baníckej fakulty: Únik plynu do domu mohol viesť popri potrubí.


Už ste čítali?